Spread the love

Elit ve Merkezi Network’unu Yarat!

Zaman ne çabuk geçiyor! Yazımın konusunu adadığım bu ilk blog yazım İş Dünyasının Facebook’u olarak tabir edilen, kişisel ağ oluşturma platformu…

Zaman ne çabuk geçiyor! Yazımın konusunu adadığım bu ilk blog yazım İş Dünyasının Facebook’u olarak tabir edilen, kişisel ağ oluşturma platformu olan Linked’in hakkında…

Linked-in’in ayarlar kısmına bir yolculuk yapıyorum… 3 aydır linkedin Premium üyeliğini sürdürdüğüm için 15 civarında bir inMail birikimim olmuş, ancak biliyorum ki!… Es kaza ödemesini yapmazsam bu özel ayrıcalığımdan da olacağım…!

Inmail biliyorsunuz.. Network dışındaki şahıslara da gönderim yapabildiğiniz, Linkedin tarafından yalnızca Premium üyelere tanınmış oldukça yararlı bir özellik… Ne yazık ki… Siz tekrardan normal üyeliğe geçtiğinizde, bu birikiminiz heba oluyor! Nereden mi biliyorum? Daha öncesinde de bir ara Premium üyeliği kullanmıştım ama…. Ne zaman ki, bir ara… lazım olan 5 Inmail’den birini de kullanmam gerekti… İşte o zaman… Ben çoktan cüzdanımdaki kredi kartımı çıkarıp, gerekli bilgileri Linked’in ile paylaşmıştım bile… çok sevgili Linked-in kullanmadığım bu mailleri, sıfırlamakta bir sakınca görmemişti!

Ayarlar sekmesindeki turuma devam ediyorum. Linked-in profilindeki “Member since: October 8, 2009″ ibaresine gözüm takılıyor! Nasıl olmuştu da 3 seneyi geride bırakmıştım? O tarihlerde Uluslararası bir İnşaat Projesinde “Communications Officer” olarak Türkiye’den çok uzaklarda Cezayir’de görevliydim… Japonların Türkiye’nin sayılı şirketlerinden birine ihale ettiği yol projesinde en civcivli dönemlerimizi yaşıyorduk, çeviriler, toplantılar gırla gidiyordu… Sizi bu detaylar, ilgilendirmemesine karşın ben niye böyle kendimden bir flashback yaptım? çok basit… çok önemli bir projede çalışıyordum ancak; kişisel PR kavramı nedir? linkedin nedir? Japonlar dahi bilmiyordu… (Yani en azından üst kademe dahil muhatap olduğum ex-coworker’larım) zannedersem o aralar bir kaç Japon iş arkadaşım olur düşüncesi ile açtığım profilim tarihin tozlu sayfalarında öylece kaybolup gidecekti!

Sonraki Yazımın Konusu : Elit ve Merkezi Network’unu Yarat! Bölüm-2

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
Facebook ile Yorum Yapın