Spread the love

Eğlenceli ve Muzip Neler Yapılabilir ???

Beyaz Perde Böylesini Görmedi

Sevgili okurlar,
Bu satırlar üzerinde hep kariyer, hep politika, hep iletişim teknikleri vb. bilumum ciddi şeyleri yazıp konuşacak halimiz yok!
Arada bir ülke gündeminden ve gelecek kaygısından uzak zihin açıcı yazılarım da olacak elbet.

Hayatımıza renk katacak Eğlenceli ve Muzip işler peşinde koşup, Neler Yapılabileceğine dair ışık tutmak da son derece önemli olacaktır diye düşünüyorum.

Okumakta olduğunuz bu yazı benim için tamamen plansız ve spontane olarak gelişti diyebilirim. Nitekim, yakın zamanda ciddi bir yazı ile sizleri yeniden selamlamayı planlıyordum lakin almakta olduğum öğretmenlik formasyonunun sorumlulukları ve yeni bir dil öğrenmek adına devam ettiğim kursum bu niyetimi sürekli ertelememe sebep oluyordu.

Bugün öyle bir olay yaşadım ki, bir süredir ihmal ettiğim blogum içinde adeta bir bonus oldu!
Uzun zamandır hizmetlerini kullandığım ve atılımlarını takdir ettiğim bir site var. Alanlarında öncü bir iş yaptıkları için bir süredir kafamda kendilerini benim gözümden anlatan bir tanıtıcı yazma planım zaten vardı. Kısmet bugüneymiş!

Ancak belirtmeliyim ki bu sadece bir giriş yazısı olacak. Çünkü ciddi anlamda bana olan faydalarını daha sonra başka bir yazımda yeniden daha geniş bir şekilde ele alacağım.

Bilmem duydunuz mu? Avantajix diye bir site var.

Bu sitenin tek bir gayesi mevcut ki! o da tasarruflarınıza destek olup size para kazandırmak!

Nasıl mı yapıyor bunu?

Kısaca sitelerine üye olup anlaşmalı şirketlerden alışveriş yaptığınızda belli oranlarda para iadesi alıyorsunuz diyelim. Ancak sadece bu kadar değil, başka ne türlü para kazanabileceğinizin Aşağıda küçük bir örneğini göreceksiniz.

Kendilerine muzip de olabilir ciddi de, bir iş fikri söylüyorsunuz. Editöryal bir inceleme ve düzenlemenin ardından hem iş fikriniz sitelerinde yayınlanıyor hem de hesabınıza 10 TL yatıyor. Nasıl mı oluyor.?

İşte size örnek:

90 Kuruşa Sinema

Yakın zaman önce Beşiktaş’a taşındım; bir yandan da Taksim’de haftanın iki günü İspanyolca kursuna devam ediyorum. Otobüslerin Kabataş’a sürekli giderken nedense Beşiktaş’a çok sık kalkmamasından dolayı dolmuşa binmeyi tercih ediyorum. Dolmuş hem daha sık, hem daha hızlı, hem de daha konforlu.

Sosyallik açısından en sevdiğim etkinlik ise sinemaya gitmek, Ancak farkettim ki yol parasına sinema bileti kadar para harcıyorum. Diyeceksiniz nasıl yani?

Beşiktaş-Taksim ve Taksim-Beşiktaş dolmuş hattı 2.25TL, haftanın 2 günü geliş-gidiş olarak 2 günlük toplam maliyeti 2.25TL+2.25TL=4.50TL, diğer gün de 4.50TL, eder 9.00TL

Kurstan akşam 19:00 gibi çıkıyorum. Arkadaşlarla sohbet muhabbet derken dolmuş durağına gelişim 19:30. Trafik kesmekeş! Fark ettim ki çoğu zaman yürüsem herhangi bir araçtan daha hızlı evime varıyorum. Kimi zaman İnönü Stadı’nın çevresini dolanarak Dolmabahçe istikametine gelebilmek trafik yüzünden 30-45 dakika alıyor!

Bumerang - Yazarkafe

Halbuki, Gümüşsuyu’nun altındaki parktan inip yürüyerek Barbaros Bulvarı’na gelmem taş çatlasın 20 dakikamı alıyor. Üstelik doktorlar günde en az 1000 adımın kalp sağlığı açısından iyi olduğunu da söylemekte.

Böylece iki günde 9.00TL tasarruf etmiş oluyorum. Üzerine de 90 Kuruş ekleyerek sinemaya gidiyorum.

Diyeceksiniz ki, İstanbul’un hemen her yerinde biletler 15TL’den aşağı değil; sen bunu nasıl yapıyorsun? Şöyle: Önce Avantajix’e giriyorum. Sonra sürekli kullandığım ve biletlerin hafta içi 9.90TL olduğu bir fırsat sitesi var. Sadece tasarrufumun üzerine 90 Kuruş harcayarak bilet kodumu alıyorum hafta içi istediğim bir seansa giriyorum. Ha bir de üzerine Avantajixten üste para iadesi alıyorum. Ve hatta ilgili sitede sağlanan indirim kodu sayesinde bu alışverişim daha da ucuza geliyor. O verdiğim 90 Kuruşu da böylece geri almış oluyorum.

Kısacası benim hesabıma göre ben artık hem günlük yürüyüşümü yaparak daha zinde kalıyorum; üste bedavaya sinemeya giderek de haftalık eğlencemden geri kalmıyorum.

Atatürk sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyor.

Bu makalem, bugün kendi sitelerinde yayınlandığında 10 liram çoktan hesabımda tanımlanmıştı bile!

Çok yaşa Avantajix!

Bak beni yepyeni bir makale derdinden de kurtardın :)) Makaleyi bile bedavaya getirttin ya bana daha ne diyeyim sana :)

Avantajix Dünyasının nimetlerinden yararlanmak için buraya tıklayın ve hemen üye olun!

Evet, şimdi siz söyleyin bana;

hayatı daha anlamlı ve ilginç kılmak için

başka başka,

Eğlenceli ve Muzip Neler Yapılabilir ???

Emrah BAYILDIRAN

PS: avantajix sitesinde yayınlanan makalem için tıklayın

*Bu bir advertorial değil. Teşekkür Yazısıdır.

Bir Cevap Yazın

Facebook ile Yorum Yapın
Follow @emrahbayildiran